Правління

Члени правління
Антон Басенко Антон Басенко Голова Правління

Мені було 14 років, коли я спробував наркотики і 16 років, коли зробив першу ін’єкцію. Довгий час моє життя складалося з питань здоров’я та регулярних конфліктів з правоохоронними органами, я не мав роботи, дома або родини, жив як «звичайний вуличний наркоман».

Протягом 11 років я вживав наркотики, багато разів намагався зупинитися, але нічого не виходило, поки я не став учасником програми ЗПТ. У 2003 році з’ясував, що хворію на ВІЛ і гепатит С, і розпочав антиретровірусну терапію (АРТ). Я побачив, як змінюється моє життя.

Сьогодні я одружений та щасливий, працюю у міжнародному проекті PITCH, який адмініструє Альянса громадського здоров’я. Являюсь членом делегації спільнот в правлінні Глобального фонду та представляє регіон СЄЦА в Міжнародній мережі людей, які вживають наркотики (INPUD).

Я представляю спільноту споживачів ін’єкційних наркотиків/пацієнтів ЗПТ в Координаційному Механізмі Країни (Національна Рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України) та допомагаю розробляти заявки в Глобальний Фонд. Люблю подорожувати, знайомитись та спілкуватись з новими людьми та культурами.

Гринь Олександр Гринь Олександр Член Правління

Я приймаю активну участь в процесах ресоціалізації  та реабілітації ЛУН регіону, адже з проблемою наркозалежності зіткнувся особисто — стаж вживання наркотиків більше 25 років.

У 2008 році був одним з лідерів ініціативної групи на ЗПТ (сайт ОНД).

У 2009 році з ініціативної групи зареєстрували пацієнтську організацію БФ «Реабілітаційний центр наркозалежних «Захід шанс», де мене обрали керівником.

З 2010 року організація працює за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я»

Паралельно я став членом правління АСТАУ. – 2010 рік.

На даний час являюсь керівником проектів з протидії ВІЛ/СНІДу, раннього виявлення ТБ та МПСС ЗПТ в Івано-Франківські обл та членом Координаційних рад з ВІЛ, ТБ Івано-Франківська та області.

 
Лебедь Тетяна Лебедь Тетяна Член Правління

Народилась 14.08.1978 р. у м. Бровари, Київської області. З дитинства займалася спортом, у 15 років вже була кандидатом в майстри спорту з синхронного плавання. Закінчила Український фінансово-економічний інститут, за спеціальністю «фінанси та кредит», бакалавр.

Працювала в багатьох цікавих місцях – агентство моделей «Карін», Жовтневий районний фінансовий відділ, Броварська санітарно-епідеміологічна станція, декілька приватних фірм (сфера туризму), банк «Хрещатик».

На сьогоднішній день я заміжня та виховую сина-першокласника.

Займаюсь тим, на чому розуміюся, та в чому маю досвід вирішення питань, які так або інакше пов’язані з наркотичною залежністю, порушенням прав наркозалежних, шляхами подолання стигми та дискримінації, відносно людей, які живуть з наркозалежністю.

У 2008 році для адвокації прав наркозалежних та їх сімей, а також впровадження замісної підтримувальної терапії в Україні, моєю мамою – Сухопаровою Іриною, з командою однодумців, було створено ФОНД «Надія та Довіра». Я продовжую цю справу, оскільки вважаю, що наркозалежні можуть бути реалізованими у суспільному житті. Нами було реалізовано багато цікавих та важливих проектів.

Очолюю Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», аби боротися з дискримінацією наркозалежних жінок та порушенням наших прав.

Вважаю, що всі зміни починаються в першу чергу з нас самих!

Ігор Кузьменко Ігор Кузьменко Член Правління

Я народився і виріс в Севастополі. Працюю у сфері «зниженні шкоди» з 2008 року. Починав в Сімферополі, соціальним працівником на  сайті замісної терапії. З 2010 року якийсь час був регіональним представником Асоціації Учасників ЗПТ України (ASTAU) в Криму.

У 2013 році я був в числі тих, хто брав участь у запуску Євразійської Мережі Людей, Вживають Наркотики (ЕСЛУН), з 2014 року — у складі Координаційної Ради цієї мережі.

З 2013 року член Міжнародної Мережі Людей, Вживають Наркотики (INPUD).

З 2010 року всерйоз займаюся відео адвокацією. У 2015 році, разом з Олексієм Курманаевскім заснував DUNews — незалежний відео канал спільноти ЛУН. Дотепер це — мій основний вид діяльності .

Я переконаний в тому, що в основі всіх проблем сучасного світу лежить дефіцит гуманного ставлення людей один до одного і недовіра. Звідси і проблеми, характерні для спільноти людей, які живуть з наркозалежністю, включаючи стигму та дискримінацію.

Я вірю в легалізацію. Упевнений в тому, що в найближчому майбутньому буде декриміналізована, а можливо і легалізована якась частина психоактивних речовин.

Мені подобаються люди, «які бажають дивного». Саме вони змінюють наш світ на краще.

Світлана Мороз Світлана Мороз Наглядова рада

Світлана Мороз є ВІЛ-позитивною правозахисницею, яка брала участь у створенні Всеукраїнської мережі ЛЖВ та національної жіночої мережі «Позитивні жінки». Починаючи з 2013 року координує діяльність Євразійської жіночої мережі зі СНІДу.

Протягом 15 років Світлана керує першою в Донецькій області організацією спільноти людей, які живуть з ВІЛ та споживають наркотики Клуб «Світанок», яка надає комплексні послуги зменшення шкоди, догляду та підтримки і отримала в 2010 році міжнародну премію «Червона стрічка» у номінації «Соціальна підтримка людей, які живуть з ВІЛ» за видатне лідерство та роботу для спільноти.

Міжнародна діяльність

2016 — Членкиня зовнішньої оглядової групи ВООЗ з підготовки консолідованого керівництва з питань сексуального та репродуктивного здоров’я та прав жінок, які живуть з ВІЛ.

2016 — Доповідачка під час слухань громадянського суспільства напередодні Наради високого рівня зі СНІДу в ССГАООН.

2014 року — Членкиня Глобальної референтної групи в дослідженні цінностей і пріоритетів з питань сексуального та репродуктивного здоров’я та прав людини жінок, які живуть з ВІЛ

2013-2014 — Учасниця Комісії ЮНЕЙДС та журналу «Ланцет»: Боротьба зі СНІДом — просування глобального здоров’я.

2012-2014 — Членкиня Керівного комітету Європейського дії зі СНІДу

2011 — Членкиня Робочої групи громадянського суспільства для підготовки Наради високого рівня зі СНІДу в ССГАООН.

2005-2009, починаючи з 2017 — Членкиня Правління Глобальної мережі людей, які живуть з ВІЛ

2006-2007 — Членкиня Делегації Спільнот, які живуть з трьома захворюваннями Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Дослідження та аналітичні статті

2017 — Права людини жінок, які живуть з ВІЛ в Україні: Результати досліджень на рівні спільнот через призму CEDAW. ООН Жінки, страновой офіс, Київ, Україна.

2017 — Тіньовий звіт про становище жінок, які вживають наркотики, жінок, які живуть з ВІЛ, секс-працівниць і лесбіянок, бісексуальних жінок і транс людей в Україні. 66-а сесія CEDAW

2016 — Дослідження: Сексуальне і репродуктивне здоров’я, гендерна рівність та права людини, гендерна насильство, економічні та політичні можливості жінок, які живуть з ВІЛ в Україні. БО «Позитивні жінки».

2016 — Аналітична стаття: Гендерна вимір епідемії ВІЛ в Україні. БО «Позитивні жінки».

2015 — Гендерний аналіз національної політики в сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Казахстані і Таджикистані. ООН Жінки, Мультістрановой офіс, Алмати, Казахстан і Центрально-Азіатська Асоціація ЛЖВ.

2013 — Рекомендації: Рівність у можливостях та рівність у правах в сфері попередження ВІЛ-інфекції та СНІДу. ЮНФПА. 2013.

Роман Гайлевич Роман Гайлевич Наглядова рада

Директор UNAIDS в Україні

Сергій Ботвін Сергій Ботвін Наглядова рада

Робота Правління

Правління є постійно діючим керівним органом Організації в період між Загальними зборами Організації.

Члени Правління обираються рішенням Загальних зборів Організації.

Кількісний та персональний склад Правління визначається Загальними зборами. Кожен член Правління має право входити до Правління протягом декількох термінів повноважень.

До компетенції Правління входить:

 • призначення та звільнення директора Організації;
 • прийняття річних планів діяльності Організації;
 • розгляд річних звітів діяльності Організації;
 • затвердження бюджету Організації;
 • прийняття рішення про створення та припинення підприємств, установ, організацій;
 • затвердження зразків символіки та іншої атрибутики Організації;
 • затвердження рішень про створення, припинення відокремлених підрозділів Організації;
 • затвердження Положень відокремлених підрозділів Організації;
 • прийняття рішень щодо прийому та виключення асоційованих Учасників (членів) Організації;
 • вирішення інших питання діяльності Організації, крім тих, які відносяться до виключної компетенції Загальних зборів Організації.

Засідання Правління скликається Головою Правління не менше ніж два рази на рік. Позачергові засідання Правління можуть відбуватися за ініціативою Голови Правління, на вимогу Загальних зборів або Наглядової Ради, якщо цього вимагатимуть інтереси Організації.

Правління є колегіальним органом і всі рішення приймає у формі протокольних рішень. Засідання Правління вважається правомочним для прийняття рішень, якщо на його засіданні присутня більшість членів Правління. Рішення Правління приймаються більшістю голосів у присутності щонайменше половини складу Правління та підписуються усіма членами Правління.

У разі відсутності Голови Правління Організації його обов’язки виконує один з членів Правління за письмовим дорученням Голови Правління.

Очолює Правління Голова Правління, який обирається Загальними зборами на 5 років, який:

 • організовує роботу Правління та Загальних зборів Організації;
 • виносить питання на розгляд Правління та головує на його засіданнях;
 • ініціює скликання Загальних зборів;
 • без довіреності діє від імені Організації;
 • забезпечує виконання поточних та перспективних планів діяльності Організації;
 • представляє інтереси Організації у відносинах з державними та громадськими організаціями, а також у міжнародних зв’язках.

Голова Правління Організації і члени Правління виконують свої повноваження і функції на громадських засадах.

Витрати, обумовлені виконанням статутних зобов’язань, за рішенням Правління Організації можуть бути компенсовані за рахунок коштів Організації.

Голосування шляхом використання засобів зв’язку на засіданнях допускається лише за попередньою згодою Загальних зборів.

Рішення, дії та бездіяльність керівних органів (крім Голови Правління) можуть бути оскаржені до Голови Правління. Такі скарги розглядаються в обов’язковому порядку протягом 60 днів з дня надходження.

За результатами розгляду таких скарг Голова Правління може:

 • прийняти рішення з питань порушених у скарзі відповідно до своєї компетенції (повноважень);
 • прийняти рішення про скликання Загальних зборів, Правління Організації для вирішення порушених питань у скарзі по суті компетентним органом;
 • прийняти рішення про направлення скарги до Наглядової Ради для перевірки діяльності Організації в межах повноважень Наглядової Ради;
 • прийняти рішення про відмову у задоволені скарги на підставі відсутності вмотивованих підстав.

Рішення, дії та бездіяльність Голови Правління можуть бути оскаржені на засіданнях Загальних зборів Організації. На цьому засіданні Загальні збори приймають рішення по даним скаргам.

Стратегічний та Адвокаційний план 2018-2020 рр.

Шановні колеги, до Вашої уваги представлені для ознайомлення наступні документи:

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені